26.8 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaZielona StrefaStół z paneli fotowoltaicznych? Dlaczego nie!

Stół z paneli fotowoltaicznych? Dlaczego nie!

Data:

Zobacz również

Chiński gigant BYD na czele producentów samochodów elektrycznych

Chińska firma BYD, z siedzibą w Shenzhen, stała się...
spot_imgspot_img

Technaxx wprowadził innowacyjną stację zasilania słonecznego w formie stołu, przeznaczoną na balkony, tarasy lub do ogrodów. Prezentacja miała miejsce na targach IFA 2023 w Berlinie.

Na stoisku numer 106 w Hali 4.2, Technaxx prezentuje ten przełomowy solarny stół. Może on pomieścić do ośmiu osób, służąc jako stół jadalny. Kiedy nie jest używany jako powierzchnia stołu, generuje energię słoneczną, podobnie jak balkonowa elektrownia. Jego powierzchnia wytwarza imponujące 410 watów szczytowej energii słonecznej. Stół idealnie nadaje się na tarasy, balkony czy do ogrodów. Po posiłku powierzchnia stołu, która jednocześnie jest modułem słonecznym, może być ustawiona pod kątem 20, 30 lub 35 stopni, aby zoptymalizować wydajność słoneczną.

W zestawie znajduje się zamontowany wcześniej mikroinwerter o mocy wyjściowej do 300 watów. Przekształca on wyprodukowaną energię słoneczną na prąd przemienny i można go łatwo podłączyć do domowego gniazdka za pomocą wtyczki Schuko, dostarczając energię słoneczną do domowej sieci w ciągu kilku minut. Nie jest wymagana instalacja przez elektryka ani specjalne zezwolenie.

Technikalia

Wymiary powierzchni solarnego stołu to 173 x 114 x 4 centymetry, a rama ma 125 centymetrów długości, 103 centymetry szerokości i 80 centymetrów wysokości. Całkowita waga wynosi 32,5 kilograma. Instalacja stacji zasilania słonecznego w formie stołu jest prosta, ponieważ jest ona częściowo zmontowana, a jedynym zadaniem jest przykręcenie nóg stołu do ramy. Jest to przyjazne dla użytkownika rozwiązanie od Technaxx.

„Z naszą samodzielnie opracowaną stacją zasilania słonecznego w formie stołu 410W TX-250, użytkownicy mogą włączyć odnawialną energię do swojego codziennego życia, korzystając jednocześnie z funkcjonalnego stołu. Jest to prawdziwa alternatywa dla konwencjonalnych elektrowni balkonowych, zapewniając zrównoważone rozwiązanie energetyczne,” mówi Pascal Pekcan, dyrektor generalny Technaxx.

Stół można aktualnie zobaczyć w Berlinie

Stół jest po raz pierwszy prezentowany na targach IFA 2023 w Berlinie. Odwiedzający targi mają okazję z bliska zapoznać się z tym innowacyjnym produktem i przekonać się o jego cechach i ekologicznych zaletach. Stoisko Technaxx znajduje się w Hali 4.2 pod numerem 106.

IFA to jedne z wiodących światowych targów elektroniki użytkowej i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Uczestnictwo w IFA 2023 podkreśla zaangażowanie Technaxx w zrównoważone technologie i odnawialne źródła energii.

Subscribe

Ostatnio dodane

spot_img