Fitbit od Google zniknie z Polski

W Polsce, gdzie nigdy nie było oficjalnej dystrybucji smartfonów Google Pixel, Google oficjalnie sprzedawał swoje urządzenia Fitbit, w tym opaski, smartwatche, akcesoria, a także oferował subskrypcję Fitbit Premium. Jednakże, Google niedawno i bez rozgłosu wycofał Fitbit z polskiego rynku, jak również z innych krajów.

Z listy krajów, z których Google usunął Fitbit, wynika, że dotyczy to prawie całej Europy Środkowo-Wschodniej oraz wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej. Przyczyna tej decyzji pozostaje niejasna.

Fitbit zniknął z oficjalnej dystrybucji w Polsce. Google wycofał się cicho, a jedynym oficjalnym komunikatem był wpis na stronie wsparcia (dwa różne wpisy dla różnych grup krajów), informujący o zakończeniu sprzedaży produktów Fitbit w wybranych krajach.

Co dalej?

Na stronie wsparcia nie podano przyczyny tej decyzji. Znajdują się tam jednak informacje dla obecnych subskrybentów Fitbit Premium:

„Automatyczne odnawianie członkostwa Fitbit Premium zakupionego na fitbit.com w wymienionych krajach zakończy się 24 października 2023 roku.

Interesujące jest to, że subskrypcja Fitbit Premium nadal będzie dostępna w Polsce. Według Google, po 30 dniach od zakończenia automatycznego odnawiania, użytkownicy będą mogli ponownie rozpocząć subskrypcję. Wycofanie produktów Fitbit może sugerować, że Google nie chce inwestować w rynki, gdzie nie osiągnął sukcesu ze sprzedażą Pixela, z drugiej jednak strony oferta Pixela była słabo reklamowa a cena nie wyróżniała produktów na tle konkurencji.