26.8 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaZielona StrefaAldi idzie śladem Dino? Instalacje fotowoltaiczne na dachach marketów

Aldi idzie śladem Dino? Instalacje fotowoltaiczne na dachach marketów

Data:

Zobacz również

Chiński gigant BYD na czele producentów samochodów elektrycznych

Chińska firma BYD, z siedzibą w Shenzhen, stała się...
spot_imgspot_img

ALDI, współpracując z firmą EDP Energia Polska specjalizującą się w rozwiązaniach fotowoltaicznych, zainstaluje panele słoneczne na dachach swoich sklepów. Te instalacje o mocy 2,6 MWp mają na celu generowanie czystej energii słonecznej, redukując emisję CO2 równoważną 97 tysiącom drzew rocznie.

Instalacja 5 600 paneli PV

Projekt obejmie instalację 5,600 paneli PV, z udziałem spółki Soon Energy, nabytej przez EDP w 2022 roku, co zapewni roczne dostawy prądu dla 520 gospodarstw domowych. Ta energia zaspokoi rzeczywiste zapotrzebowanie sklepów, umożliwiając im zmniejszenie zależności od zewnętrznych sieci energetycznych.

Aldi w Polsce stawia na oszczędności w długim czasie

Inicjatywa ta jest częścią strategii zrównoważonego rozwoju ALDI, przyczyniając się do wyższej efektywności energetycznej sklepów i obniżenia ich rachunków za energię elektryczną. Oszczędności wynikające z instalacji paneli PV mogą sięgnąć 1,8 mln złotych rocznie, co w ciągu 15 lat przyniesie około 27 milionów złotych oszczędności.

Dodatkowo, te instalacje fotowoltaiczne pomogą firmie w redukcji śladu węglowego, obniżając emisję CO2 o ponad 2 tysiące ton rocznie.

Kto oprócz Aldi?

Przypomnijmy tylko że trend montażu paneli na szeroką skalę od lat stosuje Dino, największy konkurent Biedronka również nie pozostaje bierna i w ostatnim czasie coraz częściej możemy zobaczyć instalacje fotowoltaiczne również na dachach ich dyskontów.

Subscribe

Ostatnio dodane

spot_img