Elon Musk, właściciel Twittera, zapowiedział, że platforma przechodzi transformację w aplikację do wszystkiego o nazwie X, wkrótce będzie miała tylko „Tryb Ciemny” jako swój motyw, żegnając się z ikonicznymi białymi i niebieskimi kolorami.

Odpowiadając na post użytkownika Twittera, który zapytał, jaki powinien być kolor znaczka weryfikacji na X, Musk stwierdził, że platforma wkrótce będzie miała tylko motyw „trybu ciemnego”.

„Ta platforma wkrótce będzie miała tylko 'tryb ciemny’. Jest lepszy pod każdym względem,” napisał szef Tesli i SpaceX na Twitterze.

Komentarz Muska sugeruje, że 'X’, czyli Twitter, wkrótce może mieć tylko dostępny tryb ciemny, który będzie domyślnie włączony, bez możliwości zmiany.

Oczekiwana zmiana następuje w momencie, gdy miliarder planuje przekształcić Twittera w „aplikację do wszystkiego” X.

Nowa szefowa firmy, Linda Yaccarino, która objęła stanowisko w zeszłym miesiącu, podzieliła się więcej szczegółów na temat tego, czym będzie nowa aplikacja X, twittując w niedzielę, że ta zmiana marki ma na celu przekształcenie „globalnego rynku miast” poza sieć społecznościową.

„X to przyszły stan nieograniczonej interaktywności – skoncentrowanej na dźwięku, wideo, wiadomościach, płatnościach/bankowości – tworzącej globalny rynek dla pomysłów, towarów, usług i możliwości. Napędzane przez AI, X połączy nas wszystkich w sposób, który dopiero zaczynamy sobie wyobrażać,” napisała Yaccarino na Twitterze.

„Przez lata, fani i krytycy zgodnie naciskali na Twittera, aby marzył większymi marzeniami, innowował szybciej i spełniał nasz wielki potencjał. X zrobi to i więcej. Już zaczęliśmy widzieć, jak X zaczyna nabierać kształtu przez ostatnie 8 miesięcy dzięki naszym szybkim uruchomieniom funkcji, ale to dopiero początek,” dodała.

Niedawne zmiany, w tym zastąpienie ikonicznego niebieskiego logo firmy ptakiem 'X’, wskazują, że platforma zmierza w innym kierunku, skierowanym do innej grupy użytkowników, co może zrazić jej niegdyś gorąco oddanych użytkowników, jak twierdzą eksperci od mediów społecznościowych.

Wkrótce pożegnamy markę Twitter i, stopniowo, wszystkie ptaki,” napisał na Twitterze.