21 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024
Strona głównaWiadomości PolskaGoogle inwestuje w energię odnawialną w Polsce. Współpraca giganta technologicznego z Grupą...

Google inwestuje w energię odnawialną w Polsce. Współpraca giganta technologicznego z Grupą Polsat.

Data:

Zobacz również

Chiński gigant BYD na czele producentów samochodów elektrycznych

Chińska firma BYD, z siedzibą w Shenzhen, stała się...
spot_imgspot_img

Warszawa, 26 października 2023 r. – Google Cloud nawiązało strategiczne partnerstwo z Grupą Polsat Plus, jednym z czołowych graczy medialno-telekomunikacyjnych w Polsce, którego głównym udziałowcem jest Zygmunt Solorz. Celem współpracy jest wsparcie cyfrowej transformacji Grupy oraz promocja zrównoważonego rozwoju.

Kluczowe informacje:

  • Google zawarło umowę z Grupą Polsat Plus na zakup 50 MW energii z farmy wiatrowej Przyrów. Współwłaścicielem farmy jest także ZE PAK, w której głównym udziałowcem jest również Zygmunt Solorz.
  • Grupa Polsat Plus przenosi swoją infrastrukturę IT do chmury Google Cloud, co przyczyni się do poprawy wydajności i przyspieszenia innowacji. Migrację wspiera partner Google, Oktawave.
  • Grupa Polsat Plus planuje zmodernizować swoje aplikacje, kładąc nacisk na analizę danych oraz wykorzystanie technologii ML i AI.
  • Google stawia na zieloną energię, dążąc do osiągnięcia zerowej emisji netto. Współpraca z Polsat Plus to krok w kierunku zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Tara Brady, prezes Google Cloud: „…Energia odnawialna w połączeniu z naszą platformą obliczeniową pomaga nam prowadzić znacznie czystsze regiony chmurowe i własne biura.”

Zygmunt Solorz, założyciel Grupy Polsat Plus: „…To świetna wiadomość dla przyszłości i rozwoju naszej Grupy, której trzy główne filary działalności to media, telekomunikacja i produkcja czystej energii.”

Piotr Żak, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Polsat Plus: „…Inwestycje w rozwój czystych, odnawialnych źródeł energii są praktyczną realizacją naszej strategii ESG.”


O Google Cloud: Google Cloud dostarcza rozwiązania umożliwiające organizacjom cyfrową transformację. Klienci na całym świecie wybierają Google Cloud jako zaufanego partnera w odpowiedzi na wyzwania biznesowe.

Subscribe

Ostatnio dodane

spot_img