18.6 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaZielona StrefaAustria osiągnęła 98% udziału energii odnawialnej

Austria osiągnęła 98% udziału energii odnawialnej

Data:

Zobacz również

Chiński gigant BYD na czele producentów samochodów elektrycznych

Chińska firma BYD, z siedzibą w Shenzhen, stała się...
spot_imgspot_img

Proces wprowadzania nowych zdolności do generowania zielonej energii nieustannie przyspiesza. Do listy krajów, w których odnawialne źródła energii (OZE) przekroczyły 50%, dołącza coraz więcej nowych graczy. Kryzys energetyczny nie poszedł na marne, praktycznie wszystkie kraje przeglądają swoje programy energetyczne i zwiększają zdolności OZE.

Zainstalowana moc generacji słonecznej i wiatrowej

W czerwcu Austria osiągnęła rekordowe 98% zielonej generacji, z czego hydroenergetyka stanowiła 69,4%, generacja wiatrowa 7,8%, słoneczna 7,4%, gaz 0,7% i inne pozostałe elementy zielonej infrastruktury 11,1%,. Przypomnijmy, że wcześniej kraj ten całkowicie zrezygnował z generacji węglowej, zamykając wszystkie elektrownie węglowe.

Teraz nadszedł czas na gaz kopalny, w gazowej elektrowni Wien Energie GmbH w Wiedniu od lipca do gazu kopalnego dostarczanego do turbiny dodawany jest wodór, początkowo procent dodawania wyniesie 5% i zostanie zwiększony do 15%, a po zakończeniu okresu testowego rozważone zostanie decyzja o zwiększeniu udziału H2. Przedtem turbina przeszła modernizację do pracy z H2.

Turbina Siemens dostosowana do H2

Elektrownia o cyklu kombinowanym ma moc cieplną 350 MW i moc elektryczną 395 MW, dostarcza energię elektryczną do 850 000 gospodarstw domowych i ciepło do 150 000 gospodarstw domowych. Według danych Wien Energie, w trybie kombinowanym efektywność wynosi 86%. Elektrownia będzie zasilana z zakładu wodorowego o mocy 300 ton rocznie, uruchomionego w maju, który jest zasilany energią z odnawialnych źródeł.

Jak widać, pełne przejście na generację odnawialną nie jest odległe w różnych krajach, będzie to miało miejsce w różnych czasach, ale trend jest oczywisty.

Subscribe

Ostatnio dodane

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj