Co prawda informacje o tym że Amazon przejmuje iRobota za 1,7 mld dolarów pojawiły się już w sierpniu 2022 roku, jednak aby dokapitalizować spółkę podjęte zostały decyzje inwestorskie. Dwie znane firmy technologiczne, zdecydowały się na modyfikację ceny fuzji, jak podano w komunikacie prasowym z 25 lipca 2023 roku. Zgodnie z nowym porozumieniem, Amazon nabywa iRobot za 51,75 dolarów za akcję, co stanowi zmniejszenie z pierwotnej ceny 61,00 dolarów za akcję.

W tym samym czasie, iRobot zdecydował się na nowe zobowiązanie długowe na kwotę 200 milionów dolarów. Colin Angle, CEO iRobot, wyjaśnił, że zmienione porozumienie z Amazonem odzwierciedla zaciągnięcie nowego długu przez iRobot.

Dave Limp, starszy wiceprezes Amazon Devices, wyraził swoje zadowolenie z możliwości wsparcia iRobot w ten sposób, aby mogli kontynuować innowacje i dostarczanie rozwiązań dla klientów, podczas gdy proponowana akwizycja czeka na zatwierdzenie regulacyjne. Jak zaznaczył, klienci uwielbiają produkty iRobot i Amazon jest podekscytowany możliwością współpracy z nimi w celu tworzenia rozwiązań, które ułatwią życie klientom i sprawią, że będzie ono bardziej przyjemne.

Zakończenie transakcji nadal zależy od standardowych warunków zamknięcia, w tym zatwierdzenia zmienionego porozumienia o fuzji przez akcjonariuszy iRobot oraz zatwierdzeń regulacyjnych. Amazon i iRobot współpracują z odpowiednimi regulatorami w procesie przeglądu fuzji.