26.8 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaZielona StrefaFotowoltaika w Polsce. Moc instalacji przekracza 11 GW

Fotowoltaika w Polsce. Moc instalacji przekracza 11 GW

Data:

Zobacz również

Chiński gigant BYD na czele producentów samochodów elektrycznych

Chińska firma BYD, z siedzibą w Shenzhen, stała się...
spot_imgspot_img

Moc zainstalowanych w Polsce instalacji fotowoltaicznych (PV) przekroczyła 11 GW. To oznacza, że Polska zajmuje 3 miejsce w Europie pod względem rozwoju fotowoltaiki rok do roku. W ciągu ostatnich dwóch lat moc instalacji PV w Polsce zwiększyła się czterokrotnie.

Głównym powodem szybkiego rozwoju fotowoltaiki w Polsce jest rosnąca świadomość ekologiczna Polaków. Coraz więcej osób chce ograniczyć swoje zużycie energii elektrycznej i produkować własną energię ze słońca. Ponadto fotowoltaika jest coraz bardziej dostępna cenowo.

Rząd Polski wspiera rozwój fotowoltaiki poprzez programy dopłat do instalacji PV. Dzięki tym programom instalacja fotowoltaiki może być nawet o połowę tańsza.

Fotowoltaika to zielona i ekologiczna forma energii, która ma wiele zalet. Fotowoltaika nie emituje zanieczyszczeń do atmosfery, a jej eksploatacja jest bezemisyjna. Ponadto fotowoltaika to inwestycja na przyszłość. Wraz ze wzrostem cen energii elektrycznej, fotowoltaika będzie coraz bardziej opłacalna.

Jeśli myślisz o instalacji fotowoltaiki w swoim domu lub firmie, to nie czekaj. Fotowoltaika to świetny sposób na obniżenie rachunków za prąd i poprawę środowiska naturalnego.

Subscribe

Ostatnio dodane

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj