26.8 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomości ŚwiatAustralia - magazyny energii o mocy 250 MW ukończone

Australia – magazyny energii o mocy 250 MW ukończone

Data:

Zobacz również

Chiński gigant BYD na czele producentów samochodów elektrycznych

Chińska firma BYD, z siedzibą w Shenzhen, stała się...
spot_imgspot_img

Grupa technologiczna Wärtsilä zakończyła budowę systemu magazynowania energii na skalę sieci (ESS) na wyspie Torrens Island we współpracy z AGL Energy Limited, australijską zintegrowaną firmą energetyczną. 250-MW / 250-MWh ESS zainstalowany na wyspie Torrens w Australii Południowej to druga co do wielkości działająca bateria w kraju.

Obiekt magazynowania energii dostarczy wystarczająco dużo energii elektrycznej, aby zasilić około 75 000 domów w Australii Południowej przez jedną godzinę, z potencjałem przedłużenia czasu trwania do czterech godzin w przyszłości.

System na wyspie Torrens będzie działać w trybie podążania za siecią, przechodząc później do trybu kształtowania sieci (wirtualne generowanie synchroniczne – VSG). Ta funkcja czyni go największym rozwiązaniem do magazynowania energii zdolnym do pracy w trybie VSG, mającym na celu umożliwienie szybkich czasów reakcji i przygotowanie operacji dla obiektu na wyspie Torrens na przyszłość. Rozwiązanie jest wspierane przez zaawansowany kontroler elektrowni GEMS firmy Wärtsilä.

„To ważny krok milowy w drodze AGL do transformacji, ponieważ kontynuujemy przyspieszenie budowy do 12 GW pojemności odnawialnej i stabilizującej do 2035 roku, odgrywając naszą rolę w transformacji energetycznej Australii,” powiedział dyrektor generalny AGL, Damien Nicks. „Podejmujemy działania, aby realizować nasze cele transformacyjne – ta bateria została zbudowana w ciągu 18 miesięcy – doskonały przykład tego, co można osiągnąć, gdy rząd, regulatorzy i sektor prywatny współpracują ze sobą.”

ESS na wyspie Torrens to najnowszy z projektów Wärtsilä wspierających cele dekarbonizacji Australii. Wärtsilä wcześniej dostarczyła elektrownię równoważącą o mocy 211 MW dla AGL, elektrownię Barker Inlet, również zlokalizowaną na wyspie Torrens. Firma dostarcza również baterię o mocy 460 MW we współpracy z Origin, w elektrowni Eraring, aby wspierać bezpieczeństwo energetyczne i niezawodność w Nowej Południowej Walii.

Subscribe

Ostatnio dodane

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj