29.9 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaZielona StrefaStany Zjednoczone nadal w dużej mierze polegają na importowanych panelach słonecznych, mimo...

Stany Zjednoczone nadal w dużej mierze polegają na importowanych panelach słonecznych, mimo wzrostu krajowej produkcji

Data:

Zobacz również

Chiński gigant BYD na czele producentów samochodów elektrycznych

Chińska firma BYD, z siedzibą w Shenzhen, stała się...
spot_imgspot_img

Wraz z wprowadzeniem korzystnych ulg podatkowych w ramach Ustawy o Redukcji Inflacji, nowa generacja amerykańskich fabryk paneli słonecznych rozwija się dynamicznie. Jednak dopóki krajowe linie produkcyjne nie osiągną pełnej wydajności, krajowi instalatorzy paneli słonecznych wciąż w dużej mierze polegają na modułach produkowanych za granicą. Import paneli fotowoltaicznych w drugim kwartale wzrósł o 90,5% w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając 50 409 kontenerów o ekwiwalencie dwudziestostopowym, według danych firmy Panjiva, jednostki badawczej S&P Global Market Intelligence.

Największym eksporterem paneli słonecznych do USA w drugim kwartale 2023 roku była firma First Solar Vietnam Manufacturing Co. Ltd., spółka zależna od First Solar Inc. z siedzibą w Arizonie. Kolejne miejsca zajęły Trina Solar Energy Development Pte. Ltd., spółka zależna od chińskiej firmy Trina Solar Co. Ltd., oraz Boviet Solar Technology Co. Ltd., spółka zależna od Boway Group, również z siedzibą w Chinach.

Mierzone pojemnością modułów, a nie kontenerami, import paneli słonecznych do USA spadł o prawie 11% w drugim kwartale 2023 roku do 11,6 GW w porównaniu z 13 GW w pierwszym kwartale tego roku, według danych z Global Trade Analytics Suite. Wietnam odpowiadał za największy udział w imporcie modułów PV do USA w drugim kwartale, z 31,2%, a następnie Tajlandia z 22,5%, Kambodża z 13,7% i Malezja z 12,9%. Cztery kraje Azji Południowo-Wschodniej razem stanowiły 80,3% importu paneli słonecznych do USA w tym okresie.

Całkowity import paneli słonecznych w pierwszej połowie 2023 roku wyniósł 24,6 GW w porównaniu z prognozowaną przez S&P Global Commodity Insights mocą zainstalowaną w USA w tym roku wynoszącą prawie 36 GW. Krajowa pojemność produkcyjna paneli słonecznych może osiągnąć 25,7 GW pod koniec 2023 roku, na podstawie ogłoszeń dotyczących krajowej produkcji śledzonych przez Commodity Insights, wzrost z 14,4 GW pod koniec 2022 roku. Od momentu podpisania Ustawy o Redukcji Inflacji przez Bidena, sektor prywatny zobowiązał się zainwestować prawie 20 miliardów dolarów w nowe amerykańskie fabryki paneli słonecznych na całym łańcuchu dostaw, jak poinformowało 14 sierpnia Stowarzyszenie Przemysłu Energetyki Słonecznej.

Subscribe

Ostatnio dodane

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj