14.5 C
Warszawa
środa, 4 października, 2023
Strona głównaZielona StrefaPierwszy na świecie system magazynowania energii grawitacyjnej na skalę sieci rozpoczyna działalność...

Pierwszy na świecie system magazynowania energii grawitacyjnej na skalę sieci rozpoczyna działalność w Chinach

Data:

Zobacz również

Aktualne auta elektryczne nic nie warte? Chińczycy zmienią rynek?

400 km w 10 minut 16 sierpnia firma CATL wprowadziła...
spot_imgspot_img

Energy Vault, we współpracy ze swoimi partnerami Atlas Renewable i China Tianying, ogłosiło, że to, co nazywają pierwszym na świecie systemem magazynowania energii grawitacyjnej na skalę sieci (GESS), wszedł w pierwszą fazę uruchamiania.

Zlokalizowany na obrzeżach Szanghaju, w Rudong w prowincji Jiangsu w Chinach magazyn o mocy 25 MW/100 MWh został zbudowany obok farmy wiatrowej i miejsca połączenia z krajową siecią energetyczną, aby zwiększyć i zrównoważyć krajową sieć poprzez magazynowanie i dostarczanie energii odnawialnej.

Uruchomienie rozpoczęto w czerwcu. Oczekuje się, że system zostanie w pełni połączony z siecią w IV kwartale roku, zgodnie z planem lokalnych władz, co uczyni EVx pierwszym na świecie komercyjnym systemem magazynowania energii grawitacyjnej na skalę przemysłową. Na podstawie wyników sprawności w obie strony (RTE) (powyżej 75%) pierwszej wieży EV1 o mocy 5 MW, która została podłączona do sieci w Szwajcarii w połowie 2020 roku, oczekuje się, że nowy system EVx z ulepszeniami w zakresie projektowania łańcucha wydajności będzie miał RTE powyżej 80%, powiedział Energy Vault.

Chińska spółka zależna Tianying, Jiangsu Nengying New Energy Technology Development Co., Ltd., ogłosiła w zeszłym tygodniu, że zawarła umowę z rządem hrabstwa Huailai na budowę dodatkowego 100 MWh projektu magazynowania energii grawitacyjnej w hrabstwie Huailai, prowincja Hebei. Projekt, który ma być zlokalizowany w mieście Cunrui, dostarczy zieloną energię do centrów danych w regionie.

Subscribe

Ostatnio dodane

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj