29.9 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaZielona StrefaPierwszy na świecie system magazynowania energii grawitacyjnej na skalę sieci rozpoczyna działalność...

Pierwszy na świecie system magazynowania energii grawitacyjnej na skalę sieci rozpoczyna działalność w Chinach

Data:

Zobacz również

Chiński gigant BYD na czele producentów samochodów elektrycznych

Chińska firma BYD, z siedzibą w Shenzhen, stała się...
spot_imgspot_img

Energy Vault, we współpracy ze swoimi partnerami Atlas Renewable i China Tianying, ogłosiło, że to, co nazywają pierwszym na świecie systemem magazynowania energii grawitacyjnej na skalę sieci (GESS), wszedł w pierwszą fazę uruchamiania.

Zlokalizowany na obrzeżach Szanghaju, w Rudong w prowincji Jiangsu w Chinach magazyn o mocy 25 MW/100 MWh został zbudowany obok farmy wiatrowej i miejsca połączenia z krajową siecią energetyczną, aby zwiększyć i zrównoważyć krajową sieć poprzez magazynowanie i dostarczanie energii odnawialnej.

Uruchomienie rozpoczęto w czerwcu. Oczekuje się, że system zostanie w pełni połączony z siecią w IV kwartale roku, zgodnie z planem lokalnych władz, co uczyni EVx pierwszym na świecie komercyjnym systemem magazynowania energii grawitacyjnej na skalę przemysłową. Na podstawie wyników sprawności w obie strony (RTE) (powyżej 75%) pierwszej wieży EV1 o mocy 5 MW, która została podłączona do sieci w Szwajcarii w połowie 2020 roku, oczekuje się, że nowy system EVx z ulepszeniami w zakresie projektowania łańcucha wydajności będzie miał RTE powyżej 80%, powiedział Energy Vault.

Chińska spółka zależna Tianying, Jiangsu Nengying New Energy Technology Development Co., Ltd., ogłosiła w zeszłym tygodniu, że zawarła umowę z rządem hrabstwa Huailai na budowę dodatkowego 100 MWh projektu magazynowania energii grawitacyjnej w hrabstwie Huailai, prowincja Hebei. Projekt, który ma być zlokalizowany w mieście Cunrui, dostarczy zieloną energię do centrów danych w regionie.

Subscribe

Ostatnio dodane

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj