Nowy rekord mocy i sprawności modułu PV – Huasun

Chiński producent ogniw i modułów fotowoltaicznych, Huasun, ogłosił, że jego moduł słoneczny Himalaya G12-132 z technologią heterołączeniową (HJT) osiągnął wydajność wynoszącą 744,43 W oraz sprawność przekształcania energii na poziomie 23,96%

TÜV SUD potwierdził te wyniki.

Dla tej samej technologii modułu producent osiągnął w marcu wydajność wynoszącą 723,97 W i sprawność na poziomie 23,30%.

„Moduł Himalaya G12-132 składa się z dwustronnych mikrokrystalicznych ogniw HJT G12-20BB produkowanych niezależnie w zakładzie Huasun Xuancheng Phase IV HJT Cell Project”, poinformował Huasun w oświadczeniu. „Średnia efektywność produkcji masowej ogniw wzrosła do 26,2% po dwóch miesiącach zwiększania mocy produkcyjnej.”

Firma wyjaśniła także, że nowy rekord został osiągnięty dzięki zastosowaniu niskotemperaturowej pasty srebrnej z technologią druku o wysokiej gęstości, bez podawania dalszych szczegółów. „Będziemy nadal biją rekordy wydajności modułu i mocy wyjściowej, stopniowo wprowadzając nowe technologie, takie jak metalizowana folia i 0BB do produkcji masowej”, podano w oświadczeniu.

W marcu Huasun rozpoczął produkcję paneli słonecznych w swojej fabryce ogniw HJT w Xuancheng, w prowincji Anhui w Chinach. Fabryka ma roczną zdolność produkcyjną wynoszącą 10 GW i produkuje dwustronne ogniwa HJT o średnicy 182 mm, oparte na technologii ogniw o certyfikowanej sprawności przekształcania energii wynoszącej 25,69%. Firma poinformowała wtedy, że oczekuje utrzymania średniej sprawności wynoszącej 25,5% w produkcji masowej.

W drugiej połowie 2022 roku Huasun wprowadził na rynek serię modułów słonecznych HJT G12, skoncentrowanych na projektach o charakterze użytkowym.

Obecnie Huasun posiada zdolność produkcyjną wynoszącą 10 GW ogniw i modułów HJT.

Firma zapowiedziała, że będzie kontynuować tworzenie produktów o coraz wyższej wydajności dla klientów na całym świecie i przyczyniać się do ostatecznego celu „zero emisji” dla społeczeństwa.

Producent oferuje 15 lat gwarancji na moduł oraz 30 lat gwarancji na wydajność, która po wspomnianym okresie ma wynieść przynajmniej 88 proc. wartości początkowej.