18.6 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaSztuczna inteligencjaCzy Apple dołączy do konkurentów ChatGPT?

Czy Apple dołączy do konkurentów ChatGPT?

Data:

Zobacz również

Chiński gigant BYD na czele producentów samochodów elektrycznych

Chińska firma BYD, z siedzibą w Shenzhen, stała się...
spot_imgspot_img

Według raportu medialnego, Apple pracuje nad systemem konkurencyjnym dla ChatGPT i innych chatbotów opartych na sztucznej inteligencji (AI). Oprogramowanie jest obecnie testowane wewnętrznie przez niektórych pracowników, jak podaje agencja finansowa Bloomberg. Nie ma jeszcze decyzji, jak technologia mogłaby być udostępniona konsumentom, powołując się na osoby zaznajomione z tematem.

ChatGPT przyciąga uwagę od końca ubiegłego roku, osiągnął niesłychaną popularność szybciej niż jakakolwiek inna technologia. Oprogramowanie start-upu OpenAI zostało do tego celu przeszkolone na ogromnej ilości danych. Formułuje zdanie, szacując słowo po słowie, jak mogłoby się ono dalej rozwijać. Wadą tego podejścia jest to, że program nie ma zrozumienia dla treści: dlatego może również wydawać informacje z przekonaniem, które są całkowicie błędne, bardzo często też lubi przekłamywać lub udzielać wymyślonych informacji.

Siri był pionierem

Prezes firmy, Tim Cook, podkreślił w maju, że Apple widzi duży potencjał w oprogramowaniu ze sztuczną inteligencją, ale chce go używać z rozwagą. Firma znana najbardziej z marki iPhone, wykorzystuje te funkcje z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją, na przykład do poprawy zdjęć, autokorekty podczas pisania czy rozpoznawania wypadków samochodowych i upadków. Apple był również pionierem w asystentach głosowych z oprogramowaniem Siri ponad dekadę temu. Jest jednak mniej biegła w mowie niż na przykład ChatGPT.

Według Bloomberga, chatbot Apple – podobnie jak ChatGPT – może między innymi podsumowywać teksty i odpowiadać na pytania na podstawie dostępnych informacji. Niektórzy deweloperzy nadali oprogramowaniu nazwę kodową „Apple GPT”. Akcje Apple skoczyły po raporcie Bloomberga o około dwa procent. Później zysk spadł do około 0,5 procenta.

Inne technologiczne giganty, takie jak Google i Facebook’s Meta, również rozwijają własne technologie dla chatbotów AI. Microsoft zawarł miliardowy pakt z firmą OpenAI, twórcą ChatGPT, natomiast Meta opublikowała właśnie swoje rozwiązanie dla szerokiego grona odbiorców.

Wojna gigantów czas start.

Subscribe

Ostatnio dodane

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj