Home Zielona Strefa Mój Prąd 5.0 – czy są jeszcze pieniądze na dotacje?

Mój Prąd 5.0 – czy są jeszcze pieniądze na dotacje?

0

Piąta edycja programu Mój Prąd kontynuuje przyjmowanie wniosków o dotacje dla prosumentów, z aktualnymi danymi wskazującymi na dostępność znacznej ilości środków do wykorzystania.

Instalacje fotowoltaiczne nadal dominują w kategorii wniosków, z ponad 64 tysiącami aplikacji złożonych w obecnej edycji programu. Pompy ciepła zajmują drugie miejsce pod względem popularności, a magazyny energii elektrycznej są na trzecim miejscu, wyprzedzając magazyny ciepła – zmiana w porównaniu do poprzedniej edycji programu.Kolektory słoneczne znajdują się na końcu listy, z najmniejszym zainteresowaniem wśród uczestników piątej edycji programu Mój Prąd.

Do 16 października złożono ponad 85 000 wniosków, które nie zostały odrzucone, o łącznej wartości niema 630 mln zł.

Będzie więcej pieniędzy na program Mój Prąd 5.0

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie, Ministerstwo Klimatu i Środowiska zwiększyło początkowy budżet programu z 100 mln zł do obecnych 950 mln zł. Z tej puli, ponad 321 mln zł nadal jest dostępnych dla potencjalnych beneficjentów. Nabór wniosków w ramach Mój Prąd 5.0 trwa do 22 grudnia bieżącego roku lub do wyczerpania dostępnych środków.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) do 16 października wypłacił dotacje dla 24 706 prosumentów uczestniczących w piątej edycji programu, co stanowi około 28,8% wszystkich wnioskodawców.

4 Edycja jeszcze nie zamknięta

Równocześnie trwa realizacja wypłat środków z czwartej edycji programu Mój Prąd, z początkowym budżetem wynoszącym 350 mln zł. Do tej pory, dotacje o łącznej wartości 332,16 mln zł zostały wypłacone 61 939 wnioskodawcom, co stanowi 99,4% wartości wszystkich zatwierdzonych wniosków.”

Wyjdź z wersji mobilnej