Home Wiadomości Świat Hyundai Engineering dołącza do inicjatywy budowy MMR w projekcie Polic

Hyundai Engineering dołącza do inicjatywy budowy MMR w projekcie Polic

0

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police”, Ultra Safe Nuclear Corporation (USNC) oraz Hyundai Engineering CO. (HEC) zawarły wstępne porozumienie o współpracy w ramach budowy badawczego reaktora mikromodułowego (MMR) – informuje Grupa Azoty.

Porozumienie przewiduje bliską współpracę w celu wdrożenia technologii MMR opracowanej przez USNC w przemyśle chemicznym, budowę systemu energetycznego opartego na modułowych reaktorach oraz wykorzystanie energii jądrowej o zerowej emisji do produkcji wodoru.

W ramach umowy, HEC, USNC oraz Grupa Azoty Police wyraziły chęć wzajemnego wsparcia i zaangażowania w rozwój i implementację energii jądrowej, mającej na celu ograniczenie negatywnych zmian klimatycznych.

Koreańska firma HEC jest integratorem technologii energetycznych w przemyśle i oferuje usługi implementacyjne w zakresie źródeł energii, w tym małych elektrowni jądrowych i ich integracji z infrastrukturą odbiorców przemysłowych.

„Dążenie do uzyskania dostępu do źródeł energii o zerowej emisji, przy jednoczesnej dekarbonizacji naszych własnych źródeł produkcji, jest działaniem zgodnym ze strategią Grupy Azoty na lata 2023-2030” – powiedział prezes zarządu Grupy Azoty Police, Mariusz Grab, cytowany w komunikacie.

Wyjdź z wersji mobilnej